3 دی 1390

از شیمی آموختم !

مولف: مدیر سیستم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
2

از شیمی آموختم !

من از چرخش الكترون ها به دور هسته آموختم كه كل جهان به دور مركز هستی می چرخد و از حركت پیوسته ذرات چه ارتعاشی چه انتقالی یا دورانی كه ثبات و سكون در آفرینش راه ندارد و پیوسته در مسیر تغییر و تحول و تكامل هستیم.

از شیمی آموختم كه هر چه فاصله ما از مركز افرینش وخالق هستی بیشتر باشد ما و نیستی ما آسانتر خواهد بود همانطوری كه جدا كردن الكترون از دورترین لایه اتم آسانتر است.

از تلاش ذرات بی شعور برای پایدار شدن متعجب شدم و دریافتم كه شعوری والا و اندیشه ای برتر در پس پرده هدایت گر نقش ها و طرح هاست از پیوند اتم ها برای پایدارشدن دریافتم كه اتحاد در مرز پایداری است و از گازهای نجیب كامل شدن را رمز پایداری یافتم.

از بحث واكنشهای چند مرحله ای و زنجیری آموختم كه ما ذره های حد واسط مراحل زندگی هستیم كه در یك مرحله واكنش متولد می شویم و در واكنشی دیگر می میریم و هدف آفرینش و خلقت فراتر از تولید و مصرف ماست.

از بحث تعادل های شیمیایی و واكنشهای برگشت پذیر آموختم كه جهان تعادلی است پویا و دینامیك كه گرچه در ظاهر خواص ماكروسكوپی ثابت و یا متغییری دارد اما در درون در تكاپو و فعال است

 و از شیمی آموختم كه از دست دادن فرصت ها واكنش های برگشت ناپذیری هستند كه تكرار انها میسر نخواهد بود.

از شبكه بلور جامد های یونی آموختم كه با وجود تضادها می توان چنان گرد هم آمد و پیوستگی ایجاد كرد كه شبكه ای مقاوم در مقابل دماهای ذوب بالا بوجود آید..

منبع: وبلاگ شیمی و آزمایشگاه

تعداد مشاهده (3508)       نظرات (1)

نظرات کاربران درباره مقاله "از شیمی آموختم !"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید