توصیه های کرونایی

455 بازدید

👈این نیرومندترین افراد نیستند که زنده می مانند، هوشمندترین هم نیستند، بلکه کسی زنده می ماند که بیشتر از همه با تغییرات محیط سازگاری دارد. ” چارلز داروین ”

محیطمان خواسته یا ناخواسته تغییر کرده است! یک مهمان نوروزی برای آخرین نوروز قرن داریم ولی این مهمان از آن نمک خور و نمکدان بشکن هایی است که درک بی مروتی اش برای خیلی از ما ناممکن است.
فارغ از دلگیری از تعللهای بیجا، تصورهای غلط، حرفهای درویش مسلکانه و پز های متجددانه می خواهم چند کلمه ای مردانه با شما عزیزان دل حرف دل بزنم.

۱. به امید کلیدهای کاذب نباشید: حتما تا به امروز هم کمابیش متوجه تعلل و صبوری مسئولین در قرنطینه کردن شهرها شده اید. خدا را شاکریم که ما عادت کرده ایم که خودمان گلیم مان را از آب بکشیم. پس خواهشا بیایید با یک عزم جزم و بدون توجه به باز بودن بانک و اداره مالیات و دانشگاه و فلان و بهمان در خانه بمانیم. خیالتان راحت باشد که اقتصاد نفرین شده و سرطانی ما قرار نیست به چند روز تعطیلی از این نابودتر شود…

۲. فقط اندکی تمیزتر، همین: نمی دانم از کی و به چه دلیلی عبارت 《حد وسط 》از زبان و ادبیات ما خداحافظی بلندی کرده است. نه آن دسته از هموطنانم که قدح مستانه به دست به قصد شست و شوی اعضا و جوارحشان را داشته و خود را از هول هلیم در دیگ افتادند و نه آن دسته از عزیزان که اقداماتی همچون استحمام روزانه و شست و شوی دست و صورت و ضدعفونی کردن اشیا را هم بی تاثیر می دانند. در بحث پیشگیری ما فقط تلاشمان را می کنیم، آن هم در حد تعادل که نه سیخ بسوزد و نه کباب!!! پس تمامی توصیه های بهداشتی که پزشکان و متخصصان گوشزد می کنند را اجرا کرده و اعمالی را که به هیچ جهت با عقل سلیم جور در نمی آیند، انجام ندهید.

۳. تک تک روشهای علمی را باید به کار گرفت: ویروسها از لحاظ ساختاری به دلیل غیرفعال بودن در خارج از محیط زیستا به مراتب غیر قابل شناسایی تر از انواع دیگر میکروبها هستند. پس اگر کسی می خواهد از این دوست نادیده در امان بماند نباید از هیچ روش مدرن و سنتی چشم پوشی کند. تمام سعی تان را در بالابردن ایمنی بدن تان با ویتامین ث، روی، مایعات گرم و دمنوشهای گیاهی و خواب کافی بکنید.

۴. دنبال درمان ندوید: متاسفانه در حال حاضر شاهد این امر هستیم که مردم همیشه در صحنه به سمت بیمارستانها و داروخانه ها می روند و جانشان را در طبق اخلاص به کووید ۱۹ تقدیم می کنند. به جای دنبال ماسک دویدن و اقدام نابجا برای تست کرونا بیشتر سعی کنید با تغذیه سالم و اصلاح شده درمان شوید. در حال حاضر رجوع به داروخانه و اماکن درمانی بیشتر به خرید بیل برای کندن قبر شبیه است.

۵. خنده بر هر درد بی درمان دواست: اصلا برایتان مهم نباشد که درمان ندارد. از قرنها پیش درمان آن را به ما گفته اند: شادی. به ریش خاندان کرونا بخندید و در کنار خانواده تان مقاومت و قدرت بدن هوشمندتان را جشن بگیرید. هیچ توجهی به اخبار ضدونقیض نکنید. به جای گشتن به دنبال تعداد مبتلایان و فوتی ها به دنبال جوک سال بگردید و برقصید و بخندید که امشب سر هر کوچه خدا هست!!!

۶. خدایا الآن دقیقا کجایی؟؟؟ لطفا کمی بیشتر به موضوع دل بدهید. همان خدایی که تا به امروز شما و عزیزانتان را از موقعیت های مرگ آفرین مختلف مثل سرماخوردگی های سالانه تان یا آلودگیهای متعدد هوا و عوامل سرطانزای گوناگون و هزار و یک جور درد و مرض دیگر حفظ کرده است الآن هم در کنارتان، قدم به قدم شما و خانواده تان در حال امداد لحظه به لحظه است. به جای اینکه خدا را در رمل و اسطرلاب و وردهای جادو جست‌و‌جو کنید، در کنار خودتان خدا را ببینید و حضورش را حس کنید.
گر نگه دار من آن است که من می‌دانم…
شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد…

انشاالله پس از ختم غائله شما دوست گرانقدر نادیده را در کنار سواحل دریای خزر در نهایت صحت و سلامت روح و جان خواهم دید.

✍️ ارادتمند شما: محمد حسام سوف باف سرجمعی. عضو‌ی کوچک از سمپاد ایران.

یا علی مدد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bsampad.ir/?p=1580
اشتراک گذاری:
Avatar
انتظارقائم
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد توصیه های کرونایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.