مستند میراث آلبرتا+دانلود

326 بازدید

 

 

 

کارگردان حسین شمقدری
تهیه‌کننده محمدحسن مددی
راوی حسین شمقدری
موسیقی علی‌رضا کهن‌دیری
فیلم‌برداری محسن اخوان‌فر
تدوین نیما جعفری جوزانی
تاریخ‌های انتشار
۱۳۹۰-1391-1393
کشور ایران
زبان فارسی

 

میراث آلبرتا یک سری فیلم مستند به کارگردانی و روایت حسین شمقدری دربارهٔ مهاجرت نخبگان از ایران است. تا سال ۱۳۹۷ سه قسمت از این مستند ساخته و اکران شده‌است. قسمت اول این مستند در سال ۱۳۹۰ در دوره سی‌ام و قسمت دوم آن نیز با عنوان «میراث آلبرتا ۲، روایت اروپایی» در سال ۱۳۹۱ در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

هشت ماه قبل از انتشار این فیلم در اینترنت، قسمت کوچکی از یک آن در فضای اینترنت منتشر شد، محتوای این فیلم ۱۴ دقیقه‌ای مشخصا به مشکل «فرار مغزها» و دلایل خروج نخبگان از ایران اختصاص داشت، موضوعی که با توجه به گزینش هدفمند قسمتهای خاص فیلم، برای همگی ایرانیان – چه در داخل و چه در خارج – جذاب و آشنا بود.

موضوع این فیلم، مهاجرت دانشجوهای مستعد ایرانی نخبه به کشورهای غربی و به خصوص آمریکا است و این فیلم در مرکز مستند سفیر ساخته شده‌است. عوامل تهیه این فیلم محمد حسن مددی و حسین شمقدری هستند. حسین شمقدری که خود از دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی شریف است، این مستند را با تمرکز بر روی دانشجویان این دانشگاه که از قضا به مهاجرت هم شهره‌اند ساخته‌است. این فیلم در بخش آثار مستند بلند در سی امین جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم فجر، در کنار ۱۹ فیلم دیگر برای حضور در بخش مسابقه برگزیده شد ولی درهیچ یک از زمینه‌ها کاندید دریافت جایزه نشد. او می‌گوید پنج ماه برای ساخت این فیلم وقت صرف شده‌است.

شما می توانید از طریق لینک های زیر اقدام به خرید قانونی این مستند جذاب کنید

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bsampad.ir/?p=1563
اشتراک گذاری:
محمد حسین قانع
محمد حسین قانع
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد مستند میراث آلبرتا+دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.